Státní hrad a zámek Český Krumlov

Kdo by neznal Český Krumlov, snad nejnavštěvovanější město a památka v jižních Čechách. Město je vyhlášeno také vodáky, historickým centrem protéká řeka Vltava. Přímo nad jezem je zavěšený most, z kterého můžete pozorovat zdařilé sjezdy vodáků.

Státní hrad a zámek Český Krumlov, památka UNESCO, je významným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října a za sezonu navštíví zámecké expozice přes 300.000 návštěvníků. V historickém centru najdete přes 300 památkově chráněných objektů.

Pokud se do Krumlova vydáte, doporučujeme jako výlet na celý den. Nudit se tady totiž nebudete. Od našeho ubytování v Třeboni je Krumlov vzdálený cca přes 40 km, stojí zato ho navštívit.

Prohlídky města

Město si můžete samozřejmě prohlédnout sami, nebo s pomocí odborných průvodců, který Vás seznámí nejen s jeho minulostí a s jeho bývalými vládci, ale zavede Vás i do nejkrásnějších zákoutí dodnes kompletně zachovalého starobylého města. Nabízejí se také noční prohlídky Krumlovem.Státní hrad a zámek Český Krumlov

Krumlov má velmi bohatou minulost, byl sídelním městem mnoha mocných českých rodů – Vítkovců, Pánů z Krumlova, Rožmberků, Eggenberků a Schwarzenberků.

Exteriérová prohlídka areálu zámku seznamuje s působivou architekturou významné dvorské rezidence 16. – 18. století a se vzácnými renesančními a barokními freskami na budovách kolem pěti zámeckých nádvoří.

Deset hektarů barokní zahrady s francouzskou a anglickou zahradní úpravou, kaskádovou fontánou a zámeckým jezírkem je oblíbeným místem pro relaxační a meditační procházky. 

Interiéry zámku

V interiérových prostorách jsou k dispozici dvě prohlídkové trasy s historickými instalacemi interiérů 16. – 19. století, zámecká věž s hladomornou a lapidárium s expozicí barokních plastik. Nejvýznamnější památkou, skutečnou perlou v koruně divadelního dědictví, je světově proslulé zámecké barokní divadlo, které je jednou nejlépe dochovaných evropských divadelních scén 18. století s téměř kompletním vybavením dekorací, kostýmů, rekvizit a jevištní techniky.
Návštěvníkům jsou dále přístupné tři galerie se současným českým keramickým, sklářským a výtvarným uměním na I., II. a IV. zámeckém nádvoří.

Nejvyšším přístupným místem je vyhlídkový ochoz zámecké věže ve výši 35m nad úrovní II. nádvoří, nejhlubším přístupným místem jsou Václavské sklepy na IV. zámeckém nádvoří, skryté 12  m pod úrovní nádvoří.

V průběhu celé sezony žije zámek bohatým kulturním, společenským a konferenčním životem.

Zajímavostí je Otáčivé hlediště v zahradě zámkuOtáčivé hlediště Český Krumlov

Otáčivé hlediště Český Krumlov patří mezi přední evropské divadelní „open-air“ scény. Již více než půl století je významným a ve světovém měřítku i ojedinělým reprezentantem přírodního plenérového divadla s originálním využíváním scénického prostoru.

Jevištní plocha je tvořena rozlehlým parkem, který umožňuje využívat ojedinělost nádherné scenérie zámecké zahrady, která vytváří pro divadelní příběhy jedinečnou atmosféru. V případě hudební produkce – tedy převážně operních a baletních představení - je spojení hudby, tance a okolní přírody mimořádným uměleckým zážitkem.
Každoročně se tu od června do září odehraje průměrně osmdesát představení, jež navštíví na 55 000 diváků z tuzemska i zahraničí.

Svou pestrou žánrovou skladbou vytváří repertoár otáčivého hlediště ojedinělou kulturní nabídku nejen jihočeského regionu.

Zahrát si můžete i golf

V těsné blízkosti Českého Krumlova se nachází krásné golfové hřiště Golf Club Český Krumlov. Čeká Vás kombinace rovnějších i více zvlněných greenů, kratších, ale i dlouhých čtyřparů a několik tříparových jamek.

Ubytování v Třeboni najdete v našem penzionu - REZERVACE UBYTOVÁNÍ >>

Termíny akcí v roce 2023

Už známe termíny nejlepších akcí v Třeboni v roce 2023!

 

Vyberte si termín a přijeďte si užít to nejlepší z Třeboně.

více

Penzion nabízí

  • internet WiFi zdarma
  • úschova kol pod střechou
  • parkování u penzionu
  • dobré a poctivé ceny
  • terasu a možností grilování
  • útulné pokoje s vlastními koupelnami
  • ubytování s domácími mazlíčky

Kde nás najdete

Tel.: 723 138 665
Přemyslova 114, Třeboň


Zvětšit mapu

ubytování TřeboňUbytování Třeboňfacebook

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout