Prohlídky Třeboně s průvodci - rok 2018

Prohlídky divadla J.K. Tyla

Prohlédněte si historické i moderní prostory divadla J.K. Tyla, provede Vás odborný průvodce. Navštívíte prostory nejen veřejné, ale i šatny, technické zázemí, jeviště a zákulisí a můžete se dozvědět zajímavosti z historie i současnosti divadla. Raritou je umělecky cenná opona od akademického malíře Františka Skály.

 • každé pondělí od 13.30 hodin
 • doba prohlídky 45 – 50 minut
 • plné 70 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 140 Kč
 • vstupenky a další informace v TIC Třeboň

 

Děkanský kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí

Prohlídku kostela a křížové chodby včetně rajské zahrady máte možnost navštívit každý den s odborníkem a průvodcem v jedné osobě.

Denně v 15 hodin přijďte do kostela a odejdete obohaceni zajímavými informacemi.

Třeboňské tajemné pověsti

 

Noční prohlídka pivovaru Regent

Zažijte neobvyklou noční prohlídku pivovaru Bohemia Regent v Třeboni s průvodcem a pochodní. Projdete se starým pivovarským podzemím, ochutnáte domácí chléb pečený s použitím pivovarských kvasnic a  sladu. Můžete ochutnat i nefiltrované nepasterizované pivo, které nikdy neopustilo pivovarské sklepení, přímo v nově zrekonstruovaném pivovarském sklepě.

Prohlídky se konají každý pátek a sobotu vždy od 21 hodin. Pro skupiny možno domluvit i jiný termín.

Třeboňské tajemné pověsti

 

Zábavné hrané pověsti v historickém centru a v zámeckém parku (cca 1 hodina). Příběhy a pověsti vypráví mnich Augustin a kuchařka Dorotka. Kromě vodníka Čochtana potkáte Bílou paní, čaroděje J. Dee a magistra Kellyho, Jakuba Krčína, kata a další postavičky z dávné historie města.

Termíny nejsou stanoveny.

 

Kostýmované prohlídky Domu Štěpánka Netolického

V nově otevřeném domě Štěpánka Netolického na Masarykově náměstí si můžete nechat vyprávět příběh objektu přímo od jeho slavného majitele, rybníkáře a stavitele Štěpánka Netolického.

Prohlídku je nutné rezervovat předem buďto v Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 103, Třeboň), nebo v Domě Štěpánka Netolického (Masarykovo náměstí 89, Třeboň), případně telefonicky.

Termíny nejsou stanoveny.

Září a říjen v Třeboni 2018

V září či v říjnu můžete prožit v Třeboni krásný prodloužený víkend. Každý víkend si můžete užít nějakou zajímavou akci nebo kulturní zážitek.

 

Doporučujeme Svatováclavské slavnosti nebo jihočeský festival zdraví. Dále si můžete zasportovat při běhu okolo rybníka Svět, nebo v nedalekém Chlumu u Třeboně běh kolem rybníka Hejtman.

více

Termíny akcí v roce 2019

Už známe termíny nejlepších akcí v Třeboni v roce 2019!

 

Vyberte si termín a přijeďte si užít to nejlepší z Třeboně.

Penzion nabízí

 • internet WiFi zdarma
 • úschova kol pod střechou
 • parkování u penzionu
 • dobré a poctivé ceny
 • terasu a možností grilování
 • útulné pokoje s vlastními koupelnami
 • ubytování s domácími mazlíčky

Kde nás najdete

Tel.: 723 138 665
Přemyslova 114, Třeboň


Zvětšit mapu

podzimní výlovy rybníků Třeboňsko 2018ubytování TřeboňUbytování Třeboňfacebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím