Kovárna v Nových Hradech

Nové Hrady doporučujeme jako celodenní tip na výlet na kolech či autem. Je zde spoustu zajímavých míst, které můžete navštívit. Městečko se nachází 27 km od ubytování Třeboň U Řehoře.

Uprostřed Nových Hradů, na trase z náměstí na hrad, se krčí kulturní památka - Novohradská kovárna. V objektu najdete plně funkční historickou kovárnu, sbírku kovaného nářadí a tradičních výrobků. Dále malou výstavku na téma kovářství a v neposlední řadě i malý obchůdek s informačním materiálem a originálními suvenýry.

Od roku 2003 pořádají kováři v kovárně "Čertovské kování" a "Velikonoční setkání". Každý druhý rok pořádají také kovářské setkání nebo "Bramborování na kovárně".

Kovárnu najdete před vstupem do hradu, nedaleko hlavního náměstí. Doporučujeme ji určitě navštívit.

Na cestě do Nových Hradů navštivte také

Historický hrad

V současné době hrad nabízí tři  prohlídkové trasy. Trasu č.I Hrad (buquoyské interiéry) a trasu č.II Byt panského úředníka (pohled do měšťanské domácnosti na počátku dvacátého století a v červenci a srpnu také trasu č. III. hradní příkop. Doba prohlídky je asi 45 minut.

Terčino údolí

Tereziino údolí je krásný přírodní anklický lesopark před Novými Hrady, kterým prochází  7 km dlouhá stezka, na konci níž najdete přírodní vodopád. Stezku můžete navštívit celoročně, patří k nejnavštěvovanějším místům Novohradska.

Červené Blato

Je přírodní rašeliniště, který prochází stezka dlouhá 4 km se 6ti zastávkami pro pěší. Najdete ji, když se vydáte silnicí do Nových Hradů.

Kraví hora

Kraví hora je dominantou Nových Hradů, měří 953 metrů. Na její vrchol vede stezka, která vás přivede k rozhledně, volně přístupné po celý rok. Z rohledny se můžete pokochat krásným výhledem na krajinu Novohradska, a stojí to za to.

Výchozím bodem je nejčastěji Hojná Voda, kde můžete pohodlně zaparkovat. Odtud se vydáte po zelené nebo červené, vybrat si můžete klasickou trasu po zpevněné štěrkové cestě, nebo mnohem dobrodružnější způsob - po lesní cestě a kamenech. Naleznete zde skalní hradby, množství izolovaných skal a známý bizarní granodioritový útvar "Napoleonovu hlavu", 10 m vysokou.

 

 

Nové Hrady najdete 27 km od našeho penzionu U Řehoře, zde také najdete trasu:

Vydejte se za krásami Nových Hradů

Termíny akcí v roce 2023

Už známe termíny nejlepších akcí v Třeboni v roce 2023!

 

Vyberte si termín a přijeďte si užít to nejlepší z Třeboně.

více

Penzion nabízí

  • internet WiFi zdarma
  • úschova kol pod střechou
  • parkování u penzionu
  • dobré a poctivé ceny
  • terasu a možností grilování
  • útulné pokoje s vlastními koupelnami
  • ubytování s domácími mazlíčky

Kde nás najdete

Tel.: 723 138 665
Přemyslova 114, Třeboň


Zvětšit mapu

ubytování TřeboňUbytování Třeboňfacebook

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout