ZOO zahrady v okolí penzionu

DŘEVĚNÉ ZOO V TŘEBONI

Od června 2020 je v Třeboni nová atrakce, která je určena rodinám s dětmi na adrese U Světa 333 (bývalá Plucarka, vedle městské pláže v Třeboni). Je to jen několik málo metrů přímo od našeho penzionu U Řehoře, zeptejte se nás.


ZOO Ohrada - Hluboká nad Vltavou

ZOO najdete v těsné blízkosti města a zámku Hluboká nad Vltavou, vedle loveckého zámku Ohrada. Je ideální pro výlety rodin s dětmi, které zde najdou spoustu atrakcí pro ně a zároveň si mohou prohlédnout i zvířátka. Zoo Ohrada je menší zoo, která je zaměřená na místní fanu a zvěř v ČR, s rozšířením na zvířata v Evropě a Asie. Projít si můžete zajímavé expozice jako jsou vodní ptáci, plameňáci, vydry říční, australská fauna, psouni. Najdete zde i menší expozice s tématem Austrálie, Ameriky a Afriky.

ZOO nabízí i možnost adopce zvířat, při které si můžete zvířátko "adoptovat" a přispívat na jeho pobyt v ZOO.

Hluboká nad Vltavou se nachází 32 km od našeho ubytování a navštívit v Hluboké můžete další zajímavosti.

 • Zámek, který patří k nejkrásnějším zámku u nás v ČR.
 • Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou (najdete zde unikátní stavby jako je dětský dřevěný hrad (12,5 m x 12,5 m), obří vzduchová trampolína, různé prolézačky, skluzavky, lezecké stěny a další atrakce)
 • Zimní stadion Hluboká nad Vltavou (samozřejmě v zimních měsících)
 • Vyhlídkové plavby po Vltavě (Loď Oliver vyplouvá pravidelně dle jízdního řádu z přístaviště Hluboká nad Vltavou - Hamry)
 • Munický rybník  - nachází se jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.
 • Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Soukromý zoopark Na Hrádečku

Soukromou ZOO zahradu či park najdete mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce - prohlédnout a navštívit zde můžete cca 80 druhů zvířat. Nyní zde naleznete 8 druhů drápkatých opic, lemury, velbloudy, lamy, klokany, osly, 3 druhy pštrosů, nosály, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další...

Horní Pěna 51 , 378 31 - okr. JINDŘICHŮV HRADEC - z našeho ubytování U Polenůje to cca 20 km
GPS: 49.1076108N, 15.0327256E
Více na www.zoonahradecku.cz


Safari resort v Hluboké u Borovan

K vidění je až 230 zvířat - 25 druhů - v jejich přirozeném prostředí. K vidění jsou kozy, koně, daňci, jeleni či exotické druhy jako velbloudi, lamy nebo klokani. Areál je opravdu velký, pro jeho shlédnutí můžete využít otevřených terénních vozů a vyrazit do obory mezi zvířata! Tuto jízdu je třeba si rezervovat předem, je o ni veliký zájem.

Pro děti je připraveno velké hřiště s prolézačkami, lanovkou, tobogán, nafukovací tramplína a naučná stezka.

Občerstvit se pak můžete v místní restauraci. Více na www.safariresort.cz


ZOO Dvorec u Borovan - park exotických zvířat

Park exotických zvířat najdete mezi Borovany a Trhovými Sviny 19 km od našeho ubytování v Třeobni. Leží v krásném lesním prostředí mezi dvěma turisticky zajímavými oblastmi - Třeboňskem a Novohradskem.

Najdete zde několik kvalitních výběhů pro velké kočky, pro primáty, medvěda brtníka  a v posledním roce také pro kopytnatce. Zoo se zvířaty se rozrostla o vzácné tygry indické, levharty skvrnité, lemury, velblouda dvouhrbého a další neméně zajímavá zvířata, mezi něž patří některé domestikované druhy, které v Evropě postupně mizí – prase mangalica, ovce quessanská, ovce cápová.

Zoo je také bezbariérová, ideální pro vozíčkáře a handicapované. Díky bezbariérovým chodníkům si to užijí opravdu všichni návštěvníci, i maminky s kočárkem. Před ZOO je parkoviště, najdete zde i hospůdku U Krokodla s občerstvením. Můžete si zde zakopit také suvenýry, upomínkové předměty a další drobnosti.

Navíc se zde pravidelně konají akce jako je oslava Dne dětí, zahájení sezony, oslava založení parku, rozloučení s prázdninami nebo křtiny narozených mláďat.

Otevírací doba

 • Květen až srpen 9.00 - 18.00
 • Září a říjen 9.00 - 17.00

Jelení obora

Okolo jelení obory můžete projíždět při cyklovýletu v oblasti Chlumu u Třeboně. Ze Staňkova se vydáte do Chlumu u Třeboně, odtud pak od rybníka Hejtman přes Lipovky, okolo lesních rybníků Medenice a Svobodný k oboře na Nové Vsi, dále přejezdem říčky Dračice okolo Malého Londýna přes Františkov a Klikov Purkrabským lesem zpět do Staňkova.

V oboře jsou desítky kusů vysoké zvěře. Když budete mít štěstí, můžete je vidět nedaleko lesní cesty. Obora je oplocená.

 

Rezervace ubytování

Pokud máte rádi zvířata, navštivte okolní ZOOlogické zahrady a užijte si den plný zábavy s Vašimi dětmi. Levné ubytování v Třeboni najdete v našem penzionu U Řehoře, kde máme rádi domácí zvířátka.

 

Termíny akcí v roce 2023

Už známe termíny nejlepších akcí v Třeboni v roce 2023!

 

Vyberte si termín a přijeďte si užít to nejlepší z Třeboně.

více

Penzion nabízí

 • internet WiFi zdarma
 • úschova kol pod střechou
 • parkování u penzionu
 • dobré a poctivé ceny
 • terasu a možností grilování
 • útulné pokoje s vlastními koupelnami
 • ubytování s domácími mazlíčky

Kde nás najdete

Tel.: 723 138 665
Přemyslova 114, Třeboň


Zvětšit mapu

ubytování TřeboňUbytování Třeboňfacebook

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout