Podzimní výlovy třeboňských rybníků 2018

Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku jsou velikou tradicí. Rybáři každoročně na podzim loví zhruba 200 rybníků, z toho vždy vyberou 5 až 8 těch nejzajímavějších, které jsou pak přístupné široké veřejnosti. V letošním roce tomu nebude jinak. Přijeďte se podívat v říjnu.

Výlovy rybníků začínají v 7 hodin ráno. V tuto dobu se na rybníce začíná první zátah sítí, což patří mezi největší podívanou. Doporučujeme být o něco dříve než v 7 hodin, jelikož při výlovech bývá hodně diváků.

Výlov Rožmberka - 12. až 14. října 2018

V letošním roce se můžete opět těšit na výlov rybníka Rožmberka, druhý říjnový víkend! Ten je v posledních letech loven každoročně. Těšit se můžete na krásnou podívanou, dobré občerstvení a doprovodný program přímo na hrázi rybníka.

REZREVUJTE SI UBYTOVÁNÍ V TŘEBONI >>

Tradice rybníkářství na Třeboňsku

Rybníkářství na Třeboňsku má dlouholetou tradici, více než 500 let. V polovině 15. století existovalo na území Třeboňska zhruba 20 rybníků.

V druhé polovině 15. a začátkem 16. století se na Třeboňsku díky rodu Rožmberků začaly hojně budovat rybníky. K nejvýznamnějším dílům na Třeboňsku patří Zlatá stoka, která měří přibližně 45 km a zásobuje vodou z Lužnice značnou část rybníků na Třeboňsku a samozřejmě rybník Rožmberk - největší rybní v ČR.

Mezi nejslavnější stavitelé místních rybníků patří Jakub Krčín z Jelčan (vybudoval rybník Rožmberk a Svět), Mikuláš Ruthard z Malešova a Štěpánek Netolický.

Dnes tvoří zdejší rybníky 16 vodohospodář­ských soustav spádovaných převážně do povodí Lužnice a Nežárky. Nejznámější soustavy jsou

  • Chlumecká rybniční soustava - tu tvoří rybníky s názvy Podsedek, Starý Hospodář, Žofinka, Výtopa a další. Najdete ji v okolí Chlumu u Třeboně.
  • Nadějská rybniční soustavu - tu zase tvoří rybníky s názvy Víra, Láska, Naděje, Skutek, Dobrá vůle a další. Najdete ji v okolí Lomnice nad Lužnicí.

V roce 2003 byly oficiálně významné kulturní a technické památky Třeboňska nominovány k zápisu na seznam světových památek UNESCO pod názvem Třeboňské rybníkářské dědictví.

 

Navštivte v Třeboni ryby

Pokud máte rádi ryby a rybaření, chcete se dozvědět více o tradci rybníkářství na Třeboňsku, ale i v Čechách, navštivte "expozici Třeboňska v zámku Třeboň" a sousední "Akvárium na náměstí".

Expozici Třeboňska tvoří šest tematicky zaměřených místností, jedna z nich je věnovaná rybníkářství. Více informací >>

Akvárium ve Vratislavském domě najdete při východu ze zámeckého nádvoří do Masarykova náměstí, přímo v centru města. Více informací >>


Rezervace ubytování Třeboň U Řehoře

Srdečně Vás zveme do Třeboně na výlovy rybníků, rezervujte si vyhřáté ubytování v našem penzionu v Třeboni co nejdříve. O termíny při výlovech rybníků bývá velký zájem.

E-mail: alenafejkova@seznam.cz

Mobil: 723 138 665

Září a říjen v Třeboni 2018

V září či v říjnu můžete prožit v Třeboni krásný prodloužený víkend. Každý víkend si můžete užít nějakou zajímavou akci nebo kulturní zážitek.

 

Doporučujeme Svatováclavské slavnosti nebo jihočeský festival zdraví. Dále si můžete zasportovat při běhu okolo rybníka Svět, nebo v nedalekém Chlumu u Třeboně běh kolem rybníka Hejtman.

více

Termíny akcí v roce 2019

Už známe termíny nejlepších akcí v Třeboni v roce 2019!

 

Vyberte si termín a přijeďte si užít to nejlepší z Třeboně.

Penzion nabízí

  • internet WiFi zdarma
  • úschova kol pod střechou
  • parkování u penzionu
  • dobré a poctivé ceny
  • terasu a možností grilování
  • útulné pokoje s vlastními koupelnami
  • ubytování s domácími mazlíčky

Kde nás najdete

Tel.: 723 138 665
Přemyslova 114, Třeboň


Zvětšit mapu

podzimní výlovy rybníků Třeboňsko 2018ubytování TřeboňUbytování Třeboňfacebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím